Jak zwykle na Wielkanoc, tak i w tym roku nie mogło zabraknąć kartek w kształcie jaj :-) Tym razem pastelowo i vintage za sprawą pięknych papierów Maja Design, na mój dzisiejszy post:
As usually for Easter, also this year I made some egg-shaped cards :-) This time I went all pastel and vintage with beautiful Maja Design papers for my today's post:
Wycięte kształty jaj potuszowałam, ostemplowałam i dodałam wzory za pomocą maski i gesso (wolę gesso niż pastę strukturalną, bo szybciej wysycha):
I inked cut-out egg shapes, stamped some chicken wire pattern and added some flourishes with a mask and gesso (I prefer gesso to texture paste as it dries more quickly):
Jeszcze raz odrysowałam dolne połowy jajka na wzorzystych kwiatowych papierach, przedarłam ręcznie, by wyglądały jak pęknięta skorupka, przeszyłam, przewiązałam koronką i nakleiłam na całe jaja:
I traced the lower halves of eggs again on flowery papers, tore them to get a crackle eggshell look, machine-sewed, tied lace and glued onto the full egg bases:
Pomiędzy warstwy wetknęłam sizal i kwiaty:
I tucked in sisal and flowers in between the layers:
Na koniec uzupełniłam kartki napisami nastemplowanymi na strociowych bannerkach:
Finally I added the sentiments stamped onto tattered banners:
Oczywiście, jajka otwierają się jak tradycyjne kartki, można więc wpisać wiele Wielkanocnych życzeń :-)
Of course, the eggs open like regular cards, so there's plenty of space for many Easter wishes :-)
Szczegółową listę materiałów znajdziecie na blogu Maja Design - a tymczasem życzę Wam miłego dnia :-)
You will find detailed supply list on the Maja Design blog - and in the meantime, have a nice day :-)
Są przepiękne!!!
OdpowiedzUsuńśliczne. :)
OdpowiedzUsuńWspaniałe. Nie moge oderwać oczu:)
OdpowiedzUsuńAle śliczne! Uwielbiam retro klimaty, choć sama nie umiem za bardzo takiego stworzyć w pracach.
OdpowiedzUsuńsą faktycznie niezwykłe
OdpowiedzUsuńZachwycające :)
OdpowiedzUsuńJajka są przepiękne!
OdpowiedzUsuńPiękne :)
OdpowiedzUsuńO rany, rany, jakie wspaniałe!!!
OdpowiedzUsuńPiękne prace i takie vintage, jak najbardziej lubię:)
OdpowiedzUsuńSą przepiękne i mają taką śliczną kolorystykę. Tak bardzo mi się podobają, że mam pytanie czy mogę wykonać podobną karteczkę do Twojej.
OdpowiedzUsuńBardzo serdecznie dziękuję :-)
OdpowiedzUsuńDobra, proszę bardzo - chętnie obejrzę Twoją wersję :-)
Jajka są po prostu fantastyczne ! Pozdrawiam - M.
OdpowiedzUsuń