czwartek, 23 sierpnia 2012

Dinozaurowe szaleństwo + kursik / Dinosaur Fun + A Tutorial

Powoli naszą rodzinną wakacyjną tradycją staje się odwiedzanie tzw. parków jurajskich. Chłopcom wcale nie przeszkadza, że parki mają podobny układ i te same figury dinozaurów, z niezmienną radością odnajdują "starych znajomych" ;-)) W zeszłym roku w Rogowie te spotkania okazały się naprawdę bliskie ;-) Oczywiście zdjęć zrobiłam setki, część wywołałam i...no właśnie. 
Nie mam niestety talentu niektórych scrapperek do tworzenia albumów niemal na poczekaniu :-( Tych moich kilka, które powstało, rodziło się dłuuugo i w bólach ;-) Ale przecież nie można tak po prostu włożyć zdjęć do gotowców, prawda? I stąd wziął się pomysł na mój dzisiejszy LO, który zrobiłam w ramach Soczystych Inspiracji The ScrapCake :-) Gotowi na lawinę zdjęć? ;-))
It's becoming our family summer tradition to visit the so called jurrasic parks. Our boys seem totally indifferent to the fact the parks look similar and have the same dinosaur figures - with invariable joy they search for "old friends" ;-) Last year in Rogowo the meeting was really close ;-)
Of course I took hundreds of photos, developed some of them and...well. I'm not one of those happy talented scrappers creating albums with ease. Each of my very few albums I created was delivered in pains over a long period of time ;-) But then, I can't just put the photos into ready made albums, right? Hence the idea for my today's LO I created within The ScrapCake Juicy Summer Week :-) Ready for a ton of photos? ;-))


Zdjęcia są dość kolorowe, użyłam więc neutralnej bazy i trochę kolorowych die-cutów z kolekcji TSC Summer City oraz, oczywiście, stemple :-)
The photos are quite colourful, therefore I used a neutral background paper and some colourful die-cuts from the Summer City collection by TSC, and of course stamps :-)
A tutaj kryje się mały trick: z pozoru zwykły kartonik z journalingiem...
And here's my little trick: seemingly an ordinary journaling tag......a tak naprawdę to mini-album harmonijkowy z kilkoma dodatkowymi zdjęciami :-)
...but in fact a mini accordion album with several additonal photos :-)
A oto, jak powstał: przycięłam pasek papieru tak, by powstały 4 segmenty plus mała wypustka, oraz jeden osobny segment, o nieco mniejszej wysokości od tych w harmonijce:
Here's how I made it: I cut a strip of paper so that I could fold it into 4 segments plus a little edging, and one additonal separate segment, with a little smaller short side than those in the accordion:


Przykleiłam zdjęcia po obu stronach harmonijki, zostawiając pierwszy segment frontowej części pusty (jak na zdjęciu), na journaling. Na osobnym segmencie przykleiłam jedno zdjęcie:
I glued the photos on both sides of the accordion, leaving the first segment of the front part empty (as in the photo), for my journaling. I glued one photo onto the separate segment:


Potem przykleiłam osobny segment do wypustki. Jego tył będzie tworzył "plecy harmonijki, a dzięki temu, że jest nieco mniejszy, nie będzie wystawiał po złożeniu.
Then I glued the separate segment onto the edging. Its back will be also the back of the accordion, and since it's a bit smaller than the other segments, it won't be peeking out. 


Następnie z tyłu owego sklejonego segmentu przykleiłam wstążkę:
Next, I glued a piece of ribbon to the back of the segment I just glued on.


Pozostało tylko dodać journaling...
Finally I added my journaling...


...i przykleić harmonijkę na scrapie. :-))
...and glue the accordion mini-album onto the layout :-)
A dla najbardziej wytrwałych - kilka fotek, które nie zmieściły się w albumiku:
And for the most perservering of you, a couple of photos that didn't go into the mini-album:


Miłego dnia!! :-)
Have a nice day! :-)

18 komentarzy:

sajciastyczna pisze...

świetny patent z tymi ukrytymi zdjęciami :D nie spoedziewałam się takiej niespodzianki :)) super śliczny scrap. U mnie niestety albumy też powstają w bólach :PP

alicja1204 pisze...

Super pomysł na dodatkowe zdjęcie !!!
nawet na myśl mi nie przyszło , że tam jest tak spora ilość zdjęć :)
Naprawdę jest Super !!!

amlai pisze...

świetny pomysł na ukrycie paru dodatkowych zdjęć ;)

Asia asiscrapki pisze...

ale sprytnie ukryte zdjęcia jak wykopaliska dinozaurów niespodziewane miejsce... jak Ci zazdroszczę dla moich chłopców już ten czas minął, chodzą już własnymi ścieżkami niekoniecznie w poszukiwaniu dinozaurów :) raczej fajnych dziewczyn...

Po prostu Asia pisze...

Świetny layout! Te odbicia łap są, hmm..., bardzo fajne, gdyby nie to, że należą do dinozaura napisałabym, że urocze ;))
Dzięki za kursik, na pewno kiedyś się przyda!
A ja Ciebie i Twoją Rodzinkę zapraszam do parku w Bałtowie. Dawno tam nie byłam. Ale wiem, że oprócz normalnego parku jest też prehistoryczne oceanarium, zwierzyniec, kino 5D, rollercoaster(mojemy 6-letniemu kuzynowi baaardzo się podobało) i kraina koni, aaa i jeszcze rozrywki dla dzieci(trampoliny, 'dmuchańce' itp.). A przy okazji w drodze do Bałtowa można też zajrzeć do kopalni krzemienia "Krzemionki" :)
Uhh, ale zrobiłam reklamę :D

paauliska pisze...

świetne zdjecia a album genialny :) kurcze musze w końcu ja ogarnąć swoje albumy :)

elpimpi pisze...

REWELACJA! EXTRA pomysł na umieszczenie większej ilości zdjęć na scrapie! :-) SUPER detale i GENIALNE fotki! :-)

Avrea pisze...

świetny ten mini album :)
pozdrawiam
Ag

lilavati pisze...

doskonała praca! i pomysł na mini album bardzo, bardzo mi się podoba:)

coco.nut pisze...

u mnie z parkami dinozaurów podobnie, w tym roku byliśmy w Solcu Kujawskim, polecam nawiasem mówiąc - w ramach biletu jest jeszcze kino 5D ;)

a praca tradycyjnie świetna!!!

kasia23112511 pisze...

Aż miłoo się ogląda- świetna praca :) pomysłowo ukryte zdjęcia :)

skimmia pisze...

Świetne zdjęcia :-) widzę że nasi chłopcy lubią te same parki rozrywki my w Rogowie byliśmy już ze trzy razy a i tak zawsze mają pełno uciechy - praca super i bardzo fajny pomysł z mini albumem :-)
paczuszka dotarła - ślicznie dziękuję :-)
pozdrawiam

starmachine pisze...

świetny album!
Chłopaki z dinozaurami boscy są. Ja polecam park w Krasiejowie - tez jest super!

piaseiza pisze...

Świetny pomysł z tą harmonijką, szkoda, że wszystkie fotki się nie zmieściły, ale sama wiem, że trudno wybrać .

Katka pisze...

Fajny ten pomysł na harmonijkowy albumik :) A cały scrap piękny, chociaż wiem, że do bardzo kolorowych zdjęć zawsze trudno dobrać papiery - przynajmniej mi sprawia to spory kłopot.

Rae pisze...

Myśmy tez byli w tym roku w parku dinozaurów - w Łebie ;) Ale moje dziecko w sumie jeszcze trochę za małe, bardziej myśmy sobie polazili ;)
Album... też mam w planie. Ha, czego to ja nie mam w planie ;)
Scrap świetny, stemple dinozaurowe cudne :)

Dunia pisze...

Świetny scrapek!
A zdjęcia chłopaków po prostu szałowe!!!!
Dzięki za inspirację z harmonijką :o)

Sylwia-eR pisze...

Ale była zabawa- pięknie oprawione wspomnienia : )