niedziela, 20 stycznia 2013

GD Maja Design - romantyczna zakładka / GD Maja Design - A Romantic Bookmark

Kolejna gościnna praca, jaką przygotowałam dla Maja Design, jest bardzo prosta - a jednak przy tym praktyczna i bardzo przydatna :-) Czytam od zawsze, codziennie, często kilka książek równocześnie, więc zakładek nigdy nie za dużo:
Another guest creation I made for Maja Design is very simple -yet also very practical and useful :-) I've always been a reader, I read every single day, often several books simultaneously, so there's never enough bookmarks:


Zakładka idealna jest płaska, bez zbędnych i brudzących ozdób - ale przecież może być ładna :-) Tę wykonaną z papierów Vintage Summer Basics ozdobiłam tylko wyciętymi motywami i stemplami:
A perfect bookmark for me is flat, with no redundant or staining elements - but it can be pretty :-) The one I made using Vintage Summer Basics papers is decorated only with cut-out motives and stamps:A oto zasada działania: etykietka jest przyklejona tylko w połowie, a ćwieki stanowią dodatkową blokadę, pozwalającą nasunąć zakładkę na kartki:
Here's how it works: the die-cut plaquette is glued only to the half, and brads make an additional blockade that allows the bookmark to be slided over the edge of pages:


Na zdjęciach znalazła się również najstarsza pozycja w naszym księgozbiorze: "Odyseja" Homera z 1922 r.  A tak wygląda nasz "kącik czytelniczy" :-)
For the photos I used the oldest book from our home library: a copy of Homer's "Odyssey" from 1922. And here's our "reader's corner" :-)


A Wy - czytacie aktualnie coś ciekawego? Wasze ulubione lektury? Podzielcie się :-)
And you - are you reading anything interesting? You favourite books? Share them please :-)

12 komentarzy:

Visell pisze...

Przepiękna i bardzo funkcjonalna!
Czytam Capote'a. Portrety i obserwacje.

Avrea pisze...

Swietna zakładka :)) uwielbiam czytać :))
pozdrawiam
Ag

J.Dark pisze...

Śliczna zakładka :)
może w końcu i ja sobie jakąś zrobię, bo na razie używam do tego celu zwykle jakiejś małej, przypadkowo znajdującej się pod ręką karteczki.

Co do książek, w czwartek skończyłam czytać trylogię Igrzysk Śmierci - polecam (dużo lepsze niż film, który też jest fajny), mimo że tom 3 mógł być lepszy ;)

vena7 pisze...

Piękna

Masza pisze...

Zakładka piękna.Czasami podbieram książki córce nastolatce i tak skończyłam trylogię Igrzyska Śmierci potwierdzam, książka lepsza od filmu. Lubię też C.L.Zafona i P.Coelho, czytam ich namiętnie. Pozdrawiam.

izachica111 pisze...

Ja również zrobiłam zakładkę - a moja Oliwka dwie.

Obecnie czytam Philipę Gregory - "Dziedzictwo" ukończyłam w czwartek i czytam drugi tom serii "Dziecko szczęścia". Polecić mogę również Virginii Cleo Andrews serię: "Ruby" to pierwsza część opowieści o losach rodziny Landry, "Perła we mgle" to część druga, trzecia to "Cały ten blichtr".
Trzecia autorka to Pilcher Rosamunde "Poszukiwacze muszelek". Wszystkie książki czytałam z wielkim zaciekawieniem. Autorki powieści znane są z innych pozycji ale ja nie miałam okazji czytać tych najsłynniejszych.
Dla Twoich chłopców polecić mogę serię "Wampirek" Angeli Sommer-Bodenburg.

Ewa Kierzek pisze...

Piękna zakładka!! Najbardziej mi się chyba ten chwościk podoba :) A czytam teraz "Dziewice Vivaldiego" i "Babunię" :)

ArtMagda pisze...

pomysłowa i bardzo klimatyczna zakładka! a kącik czytelniczy po prosty cudny! zwłaszcza ten stolik wpadł mi w oko :)

vivi22 pisze...

Masz rację, że zakładka nie może być odstająca bo mogłaby szybko ulec zniszczeniu. A Twoja jest w sam raz :) A co do kącika czytelniczego to chciałam napisać, że chętnie usiadłabym na kanapie ze swoją książką i w Waszym (chłopców) towarzystwie odleciała w świat książkowych bohaterów... Cudowny kącik czytelniczy macie...

Joasia* pisze...

Ja niedawno skończyłam "Niebo nad Indiami" - świetna książka, pokazuje Indie od trochę innej strony...
Cięzko określić styl tej książki, moze taki bardziej ambitny romans historyczny. Jest i wątek miłosny, i kawałek burzliwej historii Indii - trochę o plantacjach herbaty i zwyczajach panujących kiedyś w Indiach

Bellaidea pisze...

Sliczna zakładka i kącik też! Chętnie spędziłabym tam jeden poranek przy ciekawej lekturze kiedy dzieci są w szkole:), sama "siedzę" w Wenecji i nawet kolejne morderstwa mi nie przeszkadzją:)

Ludkasz pisze...

śliczna zakładka;) Ja ostatnio zaczytuję się E.E.Schmittem:)