wtorek, 27 marca 2012

Zmiany, zmiany :-) / Changes :-)

Większość prac z ostatnich 2 tygodni jeszcze jest tajnych - z dziedziny twórczości nie mogę więc pokazać nic nowego, ale za to mogę pokazać coś innego nowego ;-)) Coś, co mnie ogromnie cieszy i z czego jestem dumna, choć to coś dość niewielkiego :-)
Most of my projects from the last two weeks is still secret - so I can't show you anything new created, but I can show you something else - new :-) Something that makes me very happy and proud, though it's really rather small :-)

Pamiętacie? Dawno temu, ponad rok, pokazałam Wam miejsce, gdzie spędzam każdą wolną sekundę. I chociaż od tamtego czasu trochę stopniowo to miejsce się zmieniało, dopiero tydzień temu zyskało wygląd mniej więcej ostateczny :-) Zapraszam ponownie do mojego królestwa - z góry przepraszam za dziwne kadry, ale naprawdę jest tu tak mało miejsca, że obiektyw zniekształcał zdjęcia :-)) 
Do you remember? More than a year ago I showed you the place where I spend every second of my free time. And though from that time the place changed gradually, only a week ago it reached a more or less finished state :-) Welcome to my kingdom again - my apologies for strange photos, but believe me, I've so little space here the camera lenses distorted the frames :-))

Układ pozostał bez zmian, natomiast doszły nowe elementy wystroju. Najpierw, półka "papierowa" po lewej stronie doczekała się stojaków na papiery, potem nadstawki, a wreszcie wyższej koleżanki, która idealnie wypełnia ostatnie wolne centymetry :-)
The layout wasn't changed, but some new elements arrived. First of all, the "paper" wall unit received paper stands, then a top shelf, and finally a taller friend that perfectly filled the last free centimetres :-)


Wiem, miałam się pozbywać pudełek po pizzy, ale ścinki jakoś nie chcą stać pionowo ;-)) a udało mi się upolować tylko jedno ładne pudełko w Craftshopie - więc gdyby ktoś widział gdzieś takie (jak to nad pudełkiem "dodatki" - będę wdzięczna za cynk!
I know, I was to get rid of the pizza boxes, but the leftovers somehow don't want to stand vertically in stands ;-))) I managed to get only one nice box from Craftshop - so should you see such boxes, please share the news!


Po półkach stojących przybyły półki wiszące. Na jednej, na górze ustawiłam prace swoje i otrzymane, z kategorii "home decor" :-) W pudełkach przechowuję nici i ozdoby z masy plastycznej. Poniżej słoiczki z guzikami, lalka od Flory pilnująca pudełka z brokatami, segregatory z niektórymi stemplami ;-) oraz pojemnik na pisaki:

After the standing shelves some hanging shelves arrived. On the top of the first one I placed my home decor creations, together with some gifts I got from scrappy friends :-) Boxes hold threads and resin embellishments. Below you can see the button jars, Flora's doll watching over the glitter case, some stamp binders and the marker container:


Na drugiej  półce na górze samochody (które oryginalnie były puszkami na pierniki ) zawierają zawieszki metalowe, obok pudełka z reniferami na dodatki Bożonarodzeniowe, walizki z chipboardami i organizery na różnorakie drobiazgi. Poniżej zaś stemple Timowe i różności  - na szczególną uwagę zasługuje kwiat z rolki papieru i papilotki, wykonany przez Kubę w jego craftowym "laboratorium" ;-))
On the top of the other shelf I put two metal cars (originally gingerbread cakes tins) holding my metal charms, the reindeer boxes with Christmas embellies, chipboard cases and organisers for bits and pieces. Below my TH stamps collection and various things - notice the flower, made  by Kuba from toilet paper roll and a cupcake liner :-)


OK, teraz czas na clue przemian :-) Z okazji niedawnych urodzin mąż sprezentował mi nadstawkę na biurko, co pozwoliło w miarę opanować chaos na nim panujący :-) Z tego powodu najpierw musiałam przeorganizować kąt komputerowy i przesunąć kieszonkowiec:
OK, time for the clue of the changes :-) For my birthday last week my hubby got me a desk unit that helped to almost control the chaos on it :-) First, I had to reorganise the computer corner and move the pocket holder more to the left:


Zaś rzeczona nadstawka zorganizowała papiery, tusze i pojemniki z ćwiekami - a miejsce na półce czeka na pojemniki na glimmery, które...hm, się robią dopiero ;-))
The above mentioned desk unit organised my cardstocks, inks and brad boxes, and the empty shelf awaits gimmer boxes that are...well, under construction ;-))


Pod biurkiem miejsce znalazły szuflady z dziurkaczami:
Under the desk I keep my punches:


Teraz więc mój pokoik wygląda tak  - tak pewnie zostanie, jako że nic więcej się nie zmieści :-))
So now my tiny room looks like this - and it'll most probably stay so, as it can't take in anymore :-))


Jeśli by więc ktoś miał ochotę poscrapować przy kawce - zapraszam! :-) (medal dla wszystkich, którzy tu dotarli ;-))
So, if you feel like coming and scrapping with a cup of coffee - drop in! :-) (a badge for all who managed to this point ;-))

54 komentarze:

beata pisze...

Ale królestwo!!! Zazdroszczę i pozdrawiam

Wanda pisze...

gratuluję swojego warsztatu pracy i porządku:)ja mam swój pokój a raczej pokój komputerowy a teraz moja "graciara" razem z komputerem czyli wszyscy zaglądają:(

Asia pisze...

Fantastycznie! Tylko pozazdrościć takiego miejsca...ale myślę, że gdybyś miała większy pokój i tak cały zapchany byłby po brzegi ;) Ja upycham wszystko po katach...tylko ciągle się dziwię, dlaczego ściany stoją w miejscu?

adda pisze...

Cudny!!!!! Uwielbiam Twoje uporządkowanie!!!

asica.p pisze...

bosko,chciałabym to zobaczyc:)
Oli widzimy sie na Zlocie w Cieszynie?

Dotka pisze...

Wow pokój marzenie ;) a ile wszystkiego :) z chęcią pooglądałabym wszystkie cudeńka z bliska ale Ty chyba nie z Wrocławia ;) Świetnie to wszystko zorganizowałaś, mam nadzieję, że łóżko do spania też gdzięś zmieściłaś bo na zdjęciach go nie widać ;) pozdrawiam serdecznie!

Twojeinspiracje pisze...

Ech... pięknie... Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś podziwiać Twe królestwo "na żywo" ;)

vena7 pisze...

wspaniały...

Oliwiaen pisze...

Dziękuję, dziewczyny :-)

Asica, niestety :-((

Dotko, w tym pokoju nigdy nie było łóżka, sypialnię mamy gdzie indziej, pokazywałam ją w sierpniu i kawałek widać też w poście z sową :-)

vivi22 pisze...

Ja właśnie z kawą do Ciebie zajrzałam :) i bardzo mi się podoba zorganizowanie Twojego pokoju do prac. Teraz to dopiero Twoje dzieła będą kradły serca każdego, kto je zobaczy :)

Mimowolne Zauroczenia pisze...

Jejku to miejsce istnieje w rzeczywistości???
Nie, to niemożliwe?

Wszystko poukładane, posegregowane, no cudnie wręcz, ja bym się chętnie zapisała w kolejce na tę kawkę do Ciebie i zupełnie nie po to by craftować, tylko by popatrzeć jak ogarniasz tę przestrzeń. Jak pracujesz.
Nie mam nawet 1/10 tego co Ty posiadasz, a ciągle czegoś szukam (o ile pamiętam że to mam), niby wszystko mam poukładane w kartonikach,ale jak przychodzi co do czego przedmioty zaczynają żyć własnym życiem. A sprzątanie trwa dłużej niż zrobienie kartki :)

Pozdrawiam Cie serdecznie i oglądam z zachwytem to królestwo.
Mimowolne Zauroczenia

piedra preciosa pisze...

Raj dla Scraperki!!!Piękny masz pokoik, widać ze sprzyja wspaniałym pomysłom.
Pozdrawiam Cie serdecznie!

kartkomania.com pisze...

Oj Maju - jak ja Ci zazdroszczę takiego pokoiku - cudniasty jest :)

Bea pisze...

Pięknie! Kiedyś też posprzątam.... Dziś ze względu na bałagan poskrapowiskowy miałam warsztat rozłożony na stole w dużym i... w kuchni...

kacha pisze...

cudne to wszystko z osobna i w "komplecie". Pięknie wszystko urządzone i przede wszystkim praktycznie!- zazdroszczę:-)

noomiy pisze...

ooo! Jest prześlicznie! Mam jedno pytanie... Gdzie kupiłaś stojaki na papiery? Bardzo bym coś takowego potrzebowała... ;)

Młoda Kobieta pisze...

Samo miejsce jest cudne i na pewno sprzyja twórczemu natchnieniu, ale O MATKO, ILEŻ TY MASZ TYCH WSZYSTKICH SCRAPOWYCH PRZYDASI!! :P ja to chyba nie mam nawet jednej setnej z tego :| :P

Oliwiaen pisze...

Dziękuję bardzo :-) Rzeczywiście, to, że każda rzecz ma swoje miejsce ogromnie ułatwia i sprzątanie i poszukiwanie, bez tego bym zatonęła :-)

Bea - hahahah

Noomyi - stojaki są na zamówienie w ArtPasjach.

Aśko pisze...

ale raj :D
podpisuję się pod pytaniem noomiy odnośnie organizerów na papiery - moje aż się proszą o coś takiego ;)

Młoda Kobieta pisze...

http://www.artpasje.pl/produkt,organizer-na-papiery-305-x-305-cm-stojacy-czarny,4164.html Pozwolę sobie wrzucić link, bo sama też kupowałam...jeden :P

Agafia pisze...

Przepiękne królestwo! Mnie zachwycał już pokój przed zmianami, choć nadstawka rewelacyjna, a przede wszystkim baaardzo praktyczna :) Pozdrawiam, A.

E_Va pisze...

Hi Oliwiaen! My name is Lena. I'm from Russia. I really admire your talent!
Your scrap room is my dream.... )))

Anonimowy pisze...

Śliczne funkcjonalne królestwo.Tylko pozazdrościć.Pozdrawiam.

Bellaidea pisze...

Wstawiaj tą kawę bo ja absolutnie i od dawna mam ochote na wspólne scrapowanie:). Moge nawet przywiżć podobne pudelka o jakich wspominasz!
Piekna organizacja, imponujące zbiory i wspaniałe miejsce na uprawianie hobby!

KOLOROWY ptak pisze...

to raj na ziemi!!!!!!
cudownie wszystko zorganizowałaś - nie tylko praktycznie ale i maksymalnie estetycznie ;) podziwiam!
gdybym miała bliżej to pewnie już stukałabym Ci do drzwi :)

Po prostu Asia pisze...

Jeju! Piękne to Twoje królestwo! Może mnie zaadoptujesz? ;)

viva pisze...

PRZEFANTASTYCZNIE!! Wspaniały masz ten "kawałek raju" :-D!!

Dobra pisze...

Pokoik rewelacyjny , super urządzony,
aż się oczy i dusza raduje na taki widok.

Tores pisze...

Boże! Jak pięknie! To jest chyba niebo!!! Te szuflady w biurku - obśliniłam się!!!

Brises pisze...

I ta biel - uwielbiam!!!! Na kawkę chętnie bym wpadła, boi kawkę uwielbiam ale hmmm, w sumie to ja nawet nie wiem co to za miasto?
A teraz oddale się do mojego craft-kąta i sobie westchnę cichutko i może jeszcze pomarzę trochę o takim pokoiku?

Brises pisze...

I ta biel - uwielbiam!!!! Na kawkę chętnie bym wpadła, bo i kawkę uwielbiam ale hmmm, w sumie to ja nawet nie wiem co to za miasto?
A teraz oddalę się do mojego craft-kąta i sobie westchnę cichutko i może jeszcze pomarzę trochę o takim pokoiku?

AnaM pisze...

No fajnie... ja tutaj zajrzałam, żeby oderwac się trochę od porządków przedświątecznych no i co widzę??? U Ciebie porządeczek, wszystko poukładane! No to biorę się dalej za sprzątanie :-( Moje scrapowe rzeczy na razie całą podłogę zajmują, muszę je ogarnąć i poukładać jakoś... koniec przerwy! :-)
Pozdrawiam

Kamilcia pisze...

rewelacyjnie posegregowane i porządek jest i w ogóle :) mnie to dopiero czeka, ale chyba az tak cudnie nie będzie ;)

Fiołeczek pisze...

Gratuluję własnego kreatywnego kąta :)

BETIK pisze...

Maju, cudnie masz!! Biało i tak pięknie posprzątane... Ja chyba mam ćwierć tego co u Ciebie widać a i tak wiecznie wszystkiego szukam:) Ale już niedługo... Za każdym razem w Ikei stoję przy tych szufladkach pod biurkiem i się zastanawiam z czego by zrezygnować żeby kupić ten sprzęt bo na wszystko nie starczy przecież:) Ach.. gdyby to było bliżej to na mur beton bym wpadła:)

perelka111 pisze...

piekne królestwo zazdraszczam:)))

perelka111 pisze...

piekne królestwo zazdraszczam:)))

elpimpi pisze...

RAJ NA ZIEMI!!! REWELACJA!!! ZAZDROSZCZĘ!!!! Z wielką przyjemnością bym się umówiła na kawkę i scrapowanie! :-) Może się kiedyś uda? :-) JESTEŚ NIESAMOWITA!!! PODZIWIAM!!!

Izzi pisze...

Królestwo :) Teraz wszystko jak na dłoni i jeszcze lepiej... cudo, i jak tu nie cieszyć się na wiosnę?

rosaliaa pisze...

o matulu, o takiej przestrzeni to ja mogę sobie tylko pomarzyć. imponująca ilość papierów, pięknie

piaseiza pisze...

bardzo profesjonalne stanowisko pracy - trochę zazdroszczę ;)

edit pisze...

Oliś toż to jest scrapowy raj !!! świetnie sobie poradziłaś z organizacją wszystkiego brawo wielki szacunek za taki porządeczek to na prawdę ułatwia pracę !!! a kawka z Tobą w takim otoczeniu to dopiero była by przyjemność!!!

żona swojego męża pisze...

Przepiękny pokój..marzenie!:)
Tak przytulnie w nim masz.:)
Pozdrawiam serdecznie!

Ajgacia pisze...

Hej, warsztat prezentuje sie naprawde pieknie - ja tez od czasu do czasu przekladam, ukladam, dokladam by utrzymac porzadek, a to nielada wyzwanie w tak rożnorakich przydasiach :->

kasia23112511 pisze...

Zazdraszczam :) Cudowny pokoik- na pewno dobrze się pracuje gdy wszystko tak świetnie posegregowane :)

ArtIs pisze...

O rety! Co za królestwo... Uwielbiam biel, Twój pokój wygląda niesamowicie. Wszystko idealnie poukładane,każda rzecz ma swoje miejsce, aż żal cokolwiek ruszać:)Ta świeżość pokoju sprawia że natchnienie nie ma końca, aż chce się w nim przebywać jak najdłużej:) Pozazdrościć tylko takiego miejsca i takiej ilości przydasi:))

ibisek pisze...

Oliś, cudnie masz!!! Mój pokoik czeka przemiana już wkrótce (prezent urodzinowy) :)
Jak się uporam, to też się pochwalę.

Marta pisze...

Witam, jestem tu pierwszy raz. Ma Pani fantastyczny warszatat pracy....ja dopiero zaczynam moja przygodę, ale juz wiem, że własnie o takim marzę :) z ciekawości ile czasu zajęło Pani zdobycie tych wszystkich cudów i cudeńek do tworzenia ? pozdrawiam i życzę wielu inspiracji :)

Oliwiaen pisze...

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :-)
Marto, scrapuję już ponad 4 lata, więc miałam trochę czasu na zebranie paru rzeczy :-) Poza tym, dużo materiałów, zwłaszcza papierów, pochodzi z paczek projektanckich, wiele rzeczy segreguję np. według producentów, a to z kolei mnoży ilość pudełek, ale dzięki temu wiem, gdzie czego szukać, no i sprzątanie jest dużo łatwiejsze :-)

bryzia pisze...

podziwiam cudnie pieknię czysto aż chce się tam siedzieć

Katherine Sarah Michaelle Helfire pisze...

Super!
Dla mnie taki pokój to tylko marzenie...:(

Anna CAROLINA pisze...

mmmmmhmmmm, właśnie doznałam szoku ;O
można powiedzieć, że nawet dość ciężkiego szoku.
Właśnie się zastanawiam kogo eksmitować z domu :)
Coś pięknego sobie stworzyłaś, praca w takim miejscu to musi być sama przyjemność

sajciastyczna pisze...

niebo, boże widzę niebo, albo raj! nie wiem jak to nazwać ale padam Ci do stóp ! ile tu rzeczy ! ale po prosut za ten porządek w tych rzeczach powinnaś dostać nobla. mam mniej więcej milion razy mniej cudowności a nie potrafię w nich zachować nawet jako takiego ładu! i wszystko lata po całym pokoju! ;) ale masz piękne królestwo więc działaj ! zakochałam się w tym pokoju... :)

sllonecznik pisze...

o ludzie, jak zazdroszczę ! i tego ładu i składu. i zawartości tych szafek, szufladeczek, pudełeczek .... sama dopiero zaczynam zbierać wszelkiego rodzaju (jak ja to nazywam) pierdołki ale chyba nigdy nie będę aż tak dobrze wyposażona .. no chyba że stanie się cud i wygram w totka. na szczęście lubię też podziwiać właśnie takie fajne pomieszczenia i te wszystkie cudze wytwory własnoręczne. niekiedy z zazdrością, ale za to szczerze podziwiam :) pozdrawiam!